BanMed

Holter RR

Holter RR, znany również jako monitor 24-godzinny lub 24-godzinny monitor ciśnienia tętniczego, to procedura diagnostyczna, która umożliwia ciągłe monitorowanie ciśnienia tętniczego pacjenta przez określony okres czasu, zwykle przez 24 godziny.

Podczas badania Holter RR, pacjent nosi małe urządzenie monitorujące, które jest podłączone do mankietu na ramieniu. Urządzenie to automatycznie pompuje mankiet, mierzy ciśnienie krwi i rejestruje odczyty ciśnienia w regularnych odstępach czasu, zwykle co 15-30 minut w ciągu doby.

Wyniki monitorowania Holter RR dostarczają informacji na temat zmian ciśnienia krwi w ciągu całego dnia i nocy, zarówno podczas aktywności, jak i spoczynku. Te dane mogą pomóc lekarzom zrozumieć wzorce ciśnienia krwi pacjenta, identyfikować wahania oraz ocenić, czy istnieje potrzeba dalszej diagnostyki lub terapii.

Badanie Holter RR jest szczególnie przydatne w diagnozowaniu nadciśnienia tętniczego, monitorowaniu efektywności leczenia nadciśnienia, a także wykrywaniu nieregularności rytmu serca, które mogą wpływać na ciśnienie krwi. To narzędzie pozwala lekarzom uzyskać pełniejszy obraz zdrowia sercowo-naczyniowego pacjenta i podejmować odpowiednie kroki w celu utrzymania zdrowego układu sercowo-naczyniowego.

Specjaliści

Brak aktualnie przypisanego specjalisty.
Jeśli chcesz uzyskac dodatkowe informacje skontaktuj się z punktem rejestracyjnym:
Usługi
Lekarze
Przejdź do treści