BanMed

EEG

Badanie EEG, czyli Elektroencefalografia, jest zaawansowaną metodą diagnostyczną pozwalającą na analizę aktywności elektrycznej mózgu. To narzędzie umożliwia rejestrowanie i analizowanie fal mózgowych, które są generowane przez aktywność komórek nerwowych w mózgu.

Podczas badania EEG, specjalista umieszcza elektrody na skórze głowy pacjenta w określonych miejscach. Te elektrody rejestrują elektryczne impulsy generowane przez komórki nerwowe w mózgu. Sygnały te są przekazywane do specjalnego aparatu, który odczytuje je i przedstawia na monitorze lub w postaci wykresów.

Badanie EEG pomaga w analizie aktywności mózgu w różnych stanach, takich jak czuwanie, sen czy zmiany podczas różnych czynności. Jest wykorzystywane w diagnostyce chorób neurologicznych, padaczki, zaburzeń snu, encefalopatii, a także w ocenie funkcjonowania mózgu u pacjentów w różnym wieku.

Badanie EEG jest nieinwazyjne i bezbolesne. To narzędzie jest nieocenione w zrozumieniu funkcjonowania mózgu oraz w diagnozowaniu i monitorowaniu stanów neurologicznych. Dzięki badaniu EEG możemy poznać więcej o aktywności mózgu pacjenta, co przyczynia się do lepszej oceny jego stanu zdrowia i planowania odpowiedniej opieki medycznej.

Specjaliści

Brak aktualnie przypisanego specjalisty.
Jeśli chcesz uzyskac dodatkowe informacje skontaktuj się z punktem rejestracyjnym:
Usługi
Lekarze
Przejdź do treści